1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Havaalanları

Aradığınız tüm havalimanlarına ucuz uçak biletleri Biletall.com'da! Havaalanları
Havaalanları sayfamızdan dünyadaki popüler havalimanları listesini bulabilir, havalimanı isimleri, telefon numarası, adres, şehir merkezine uzaklık ve harita konumu gibi önemli bilgilere kolayca ulaşabilirsin.

Uçak seyahatine çıkmadan önce Biletall.com havaalanları sayfamızı incelemeyi unutmayın.

Ara
A B Ç D E G H I İ K M N O S Ş T U V Z

A

Adana Şakirpaşa Havaalanı
Adana Şakirpaşa Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ADA
Kuruluş Tarihi: 1937
Adana Şakirpaşa Havaalanı 1937 yılında kurulmuş olan ve hala Adana ilinde hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. Hizmet vermekte olan en eski havaalanı olarak bilinen Şakirpaşa Havaalanı şehir merkezine yakın olması ve sıcak ve samimi ortamı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan bir havaalanıdır.
Adıyaman Havalimanı
Adıyaman Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ADF
Kuruluş Tarihi: 1998
Adıyaman Havalimanı 1998 yılında hizmete açılmıştır ve o günden bu yana Adıyaman merkezli uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Adıyaman Havalimanı'ndan İstanbul'a 14, Ankara'ya da 14 olmak üzere haftada 28 sefer düzenlenmektedir. Adıyaman Havalimanı'nın yıllık yolcu kapasitesi 1 milyondur. Kahta yolu üzerinde yer alan havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 27 km olup, şehir merkezi ve havalimanı arasında düzenli olarak seferler düzenleyen servisler bulunmaktadır.
Ağrı Havalimanı
Ağrı Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: AJI
Kuruluş Tarihi: 1997
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı 2012 yılında hizmete açılmıştır. Ağrı uçak bileti alarak geldiğiniz havalimanı, kent merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Araçlarla şehir merkezine yaklaşık 5 dakikada ulaşabileceğiniz Ağrı Havalimanı'nda iç ve dış hatlar olmak üzere 2 terminal bulunmaktadır.
Alanya Gazipaşa Havalimanı
Alanya Gazipaşa Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: GZP
Kuruluş Tarihi: 2009
1991 yılında temeli atılan Alanya - Gazipaşa Havalimanı 1999 yılında tamamlanmasına rağmen o dönemde iktidarın değişmesi sebebiyle 2009 yılına kadar atıl halde beklemeye bırakılmıştır. 2009 yılında tekrardan ihale edilen havalimanı aynı yıl içerisinde hizmete girmiştir. 105 araçlık otoparka sahip olan havalimanı Alanya merkezine 45 kilometre mesafede bulunmaktadır. Havalimanının bir diğer özelliği ise 2013 yılında yapılan pist genişletme çalışmaları kapsamında havalimanı yakınından geçen karayolu için 204 metre alt geçit yapılmıştır. Yerin altına alınan karayolunun üzerinden ise pist geçmektedir. Bu sayede altından karayolu geçen Türkiye'nin ilk ve tek havalimanı olmuştur.
Amasya Merzifon Havaalanı
Amasya Merzifon Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: MZH
Kuruluş Tarihi: 2008
Amasya'ya havayolu ile ulaşımı sağlayabilmek için Amasya Merzifon Havalimanı 2008 yılında inşa edilerek hizmete açılmıştır. Dış hatlar terminalinin bulunmadığı havalimanından sadece iç hatlar uçuşları yapılabilmektedir. Amasya Merzifon Havalimanı, sınırları içerisinde bulunduğu Merzifon ilçesine 6 km, Amasya şehir merkezine ise 45 km uzaklıkta bulunmaktadır.
Ankara Esenboğa Havalimanı
Ankara Esenboğa Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ESB
Kuruluş Tarihi: 1955
Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilindeki Çubuk ve Akyurt ilçesi sınırlarında 1955 yılında kurulmuş olan Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ankara uçak bileti alımlarınızda ulaşacağınız nokta olan Esenboğa Havalimanı, Türk havacılık tarihi süresince bünyesinde iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olmuştur.
Antalya Havalimanı
Antalya Havalimanı
4,7/5
Havalimanı Kodu: AYT
Kuruluş Tarihi: 1960
Kentin ismini almış olan Antalya Havalimanı, şehrin 13 km kadar doğusunda yer almaktadır. Antalya'nın bir turizm bölgesi olmasından dolayı Antalya Havalimanı'na özellikle yaz dönemlerinde yurtiçi ve yurtdışı oldukça fazla sayıda sefer düzenlenmektedir. 1998 yılında hizmete giren havalimanı 2015 yılı istatistiklerine göre yolcu sayısı bakımından Türkiye'nin 3, Avrupa'nın ise 14. en büyük havalimanıdır. Ayrıca Antalya Havalimanı, 2011 yılında "10-25 milyon yolcu" kategorisinde Avrupa'nın En İyi Havalimanı seçilmiştir.
Atatürk Havaalanı
Atatürk Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: IST
Kuruluş Tarihi: 1912
İstanbul`da askeri amaçla faaliyete giren ilk havalimanı olan Yeşilköy 1912'de açıldı. 1944 yılında Chicago`da imzalanan Uluslararası Sivil Havacılık Anlaşmasından sonra, Yeşilköy`de uluslararası hava limanı yapılmasına karar verildi. 1947 yılında, Westinghouse Electric International Company ve The IG White Engineering Corporation ile sözleşme imzalandı. 1949`da başlayan ve 1953`te tamamlanan Yeşilköy Hava Limanı faaliyete Ağustos 1953'te başladı. O tarihte; 05/ 23 pisti, Taksi yolları, 10 bin m2`lik modern yolcu terminali, hangarlar, radyo alıcı- verici cihazları ile yedek enerji santrali mevcuttu. 1971 yılında Yeşilköy Hava Limanı için dış hatlar ve genişleme projeleri, uygulamaya konuldu. Dış Hatlar Terminalinin eklenmesiyle 29 Ekim 1983 tarihinde Atatürk Havalimanı olarak değiştirildi. 1993 yılında Kargo Terminali Tesisleri olarak ek statüye kavuşmuştur. Atatürk Uluslararası Havalimanı'nın günümüzdeki kapasitesi, Avrupa'nın en yoğun hava trafiğine sahip olduğunu ve Asya- Avrupa arasında önemli bir nokta olduğunu gösteriyor. 25 milyon 500 bin dış hatlar, yaklaşık 13 milyon iç hatlar olmak üzere, yılda 40 bine yakın yolcu ulaşımı sağlanıyor.

B

Balıkesir Merkez Havalimanı
Balıkesir Merkez Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: BZI
Kuruluş Tarihi: 1998
Balıkesir uçak bileti alarak kente gelenlere hizmet vermekte olan Balıkesir Merkez Havaalanı yapımı tamamlandıktan sonra 1998 yılında faaliyete girmiştir. 3 sene hizmet verdikten sonra Balıkesir Havaalanı sivil uçuşlara kapatılmıştır. Geçen süre içerisinde askeri anlamda kullanılmaya devam edilen Balıkesir Havaalanı 2007 yılında yeniden faaliyet göstermeye başlamıştır. Yalnızca yurtiçi uçuşlar için hizmet vermekte olan Balıkesir Havaalanı hem askeri hem de sivil anlamda hizmet vermekte olan bir havaalanı olarak ayakta kalmaya devam etmektedir. 2001 yılında sivil uçuşlara kapatılarak yalnızca askeri hizmet vermiş olan Balıkesir Havaalanı 2007 yılında yeniden sivil uçuşlar ile hizmet vermeye başladıktan sonra yalnızca Ankara – Balıkesir arası seferler düzenlemektedir. Havaalanından yalnızca Ankara’ya sefer düzenlenmekte ve bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektedir.
Batman Havalimanı
Batman Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: BAL
Kuruluş Tarihi: 1998
1998 yılında hizmete girmiş olan Batman Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 7 kilometredir. Bünyesinde bir adet iç hatlar terminal binası, bir adet VIP hizmet binası, itfaiye binası, apron ve 350 araçlık bir otopark bulunmaktadır. Havalimanı 2010 yılından beri Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından işletilmektedir.
Bingöl Havalimanı
Bingöl Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: BGG
Kuruluş Tarihi: 2013
Bingöl il merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan havalimanı 2013 yılında inşa edilerek hizmete girmiştir. Sadece yurtiçi uçuşların yapıldığı havalimanında dolayısı ile tek bir terminal binası bulunmaktadır. Hizmete alındığı günden bu yana Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından işletilmektedir.
Bursa Yeni Şehir Havaalanı
Bursa Yeni Şehir Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: YEI
Kuruluş Tarihi: 2001
İlk olarak 1944 yılında bir askeri üs olarak inşa edilen havalimanının, Bursa'da o dönem mevcut olan Yunuseli Havalimanı'nın yetersiz kalması sebebiyle, 1995 yılında sivil trafiğe açılması için çalışmalara başlanmıştır. Ek olarak yapılan pistler, taksi yolları, apron, kargo binası, modern teçhizatlar gibi geliştirmelerden sonra 3 Kasım 2000 tarihinde hizmete girmiştir. 

Ç

D

Denizli Çardak Havaalanı
Denizli Çardak Havaalanı
4,7/5
Havalimanı Kodu: DNZ
Kuruluş Tarihi: 1991
Çardak Havaalanı Denizli şehrinde yer alan hem sivil nitelikli hem de askeri nitelikli bir havaalanı olarak dikkat çekmektedir. İlk olarak 1991 yılında hizmet vermeye başlandığı bilinmektedir. İlk başlarda küçük bir terminal alana sahip olan bu havaalanı daha sonra büyütülmüş ve hizmete de aktif hale getirilmiştir. 2008 yılında da hizmet vermesi için açılışı yapılmıştır. Terminal alanın büyüklüğü 18.739 kilometre kare olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda Çardak Havaalanı sadece iç hatlara yolcu taşımakla kalmaz, aynı zamanda dış hatlara da yolcu taşımaktadır. Havaalanında VİP hizmeti bulunmaktadır. Yolcuların yararlanması ve rahata vakit geçirmeleri için kafe ve restoran hizmeti de ayrıca bulunmaktadır. Havaalanı DHMI tarafından işletilmektedir. 08.30-17.00 saatleri arasında mesai yapmakta olan havaalanı firması uçuş hizmetleri için 24 saat açıktır. Turkish Airlines, Anadolu Jet ve Pegasus gibi büyük firmalarla çalışmakta olan firma düzenli olarak seferler yapmaktadır. Havaalanında iç hatlar ve dış hatlar terminalinin yanı sıra bir de genel havacılık terminali bulunmaktadır. Havaalanı elektronik sistemler vasıtasıyla korunmakta ve sürekli olarak da denetlenmektedir. Böylelikle uçuş sırasında güvenlikle ilgili bir problem oluşması engellenmektedir.
Diyarbakır Havalimanı
Diyarbakır Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: DIY
Kuruluş Tarihi: 1952
1952 yılında hizmete sokulan Diyarbakır Kaplaner Havaalanı kurulduğu günden bu yana yolcularına hava yolu hizmeti sunmakta olan doğuda bulunan önemli havaalanlarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Yürürlükte bulunan yaz tarifesine bağlı olarak havaalanı 7/24 seferler düzenleyerek hizmet vermektedir. Hem iç hem de dış hatlar seferleri düzenlemekte olan Kaplaner Havaalanı bu özelliği ile de önemli bir yere sahip olup yolcuların hem ülke içi hem de yurt dışı ile bağlantılarını sağlamakta olan önemli bir havaalanıdır. Kaplaner Havaalanı hem sivil hem de askeri kategoride yer alan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Şehre nispeten yakın bir havaalanı olan Kaplaner Havaalanı şehir merkezine 10 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmış olup ulaşım konusunda sıkıntılar yaşanmamaktadır. 2008 yılından sonra ILS kullanılmaya başlanması ile beraber düşük görüş şartlarından kaynaklanan sefer iptalleri büyük ölçüde azaltılarak yolculara neredeyse sıkıntısız bir tarife ile uçuş hizmeti sunulmaya başlanmıştır. Birçok havayolu şirketinin düzenlemiş olduğu seferler ile Diyarbakır Kaplaner Havaalanı’ndan pek çok noktaya seferler düzenlenerek ulaşım sağlanmaktadır.

E

Elazığ Havalimanı
Elazığ Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: EZS
Kuruluş Tarihi: 1940
İnşasına 1938 yılında başlanan Elazığ Havaalanı 1940 yılında hizmete açılmış olup günümüzde hala hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. 1996 yılında yapılan pist için özel aydınlatma sistemi ile beraber havaalanında gece uçuşları da düzenlenmeye başlanarak hizmet kalitesini arttırmıştır. 2006 yılında temeli atılan yeni bir pistin yapımı 2009 yılında biterek hizmete açılmıştır. Sürekli yenilenen ve gelişmelere ayak uyduran Elazığ Havaalanı bu özelliği ile modern bir havaalanı olmayı başarmış olup günümüzde modern şartlar altında hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. İç ve dış hatlar için düzenlenen seferler ile yolcuların ülke ve yurt dışı bağlantıları sağlanarak yolculuk imkanı tanınmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Onur Air, Anadolu Jet ve Sun Express firmaları tarafından düzenlenen seferler ile iç ve dış hatlar seferleri oluşturulmakta ve böylelikle yolculara hizmet sunulmaktadır.
Erzincan Havalimanı
Erzincan Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: ERC
Kuruluş Tarihi: 1988
1988 yılında sivil hava trafiğine açılmış olan Erzincan Havaalanı günümüzde sivil ve askeri hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olup DHMİ tarafından işletilmektedir. Kurulduğu günden bu yana yenilenmeye ve gelişmeye devam eden Erzincan Havaalanı günümüzde hava trafiğine sahip bir havaalanı olarak hizmet vermesinin yanı sıra eğitim amaçlı da kullanılmakta olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Erzincan Havaalanı’nın yıllık yolcu kapasitesi 3.250.000 olup bu yolculara hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile hizmet sunulmaktadır. Havaalanı kurulduğu günden beri göstermiş olduğu gelişim ile günümüzde modern şartlarda hizmet vermekte olan ve yüksek donanımlar ile kaliteli hizmet sunan bir havaalanı olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir. Yolcu kullanımına açılmış alanların nizami ve modern oluşu ile de Erzincan Havaalanı oldukça modern bir yapıya sahip olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.
Erzurum Havalimanı
Erzurum Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: ERZ
Kuruluş Tarihi: 1966
1966 yılında askeri kategoride kurulmuş olan Erzurum Havaalanı 1993 yılında uluslararası tarifesiz seferlere açılmış olup 2005 yılından itibaren yeni terminal binası ile hizmet vermeye başlamıştır. Yüzölçümü bakımından Ankara, İzmir ve İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük dördüncü havaalanı olarak hizmet vermektedir. Oldukça geniş bir alana sahip olan Erzurum Havaalanı içerisinde modern şartlarda oluşturulmuş pek çok tesis bulunmaktadır. Yolculara hizmet sunmak amacı ile oluşturulmuş bekleme salonu, kafeterya ve restoran hizmetleri bu tesislerin başında gelmektedir. Kurulduğu günden bu yana göstermiş olduğu ciddi gelişmeler ile günümüz modern havaalanları arasında yer almakta olan Erzurum Havaalanı bölgede oldukça önemli bir yere sahip olarak hava trafiğine açılmış olup bu doğrultuda faaliyet göstermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde özel uçakların iniş yapabileceği bir pist de mevcut bulunmaktadır.

G

H

Hakkari Yüksekova Havalimanı
Hakkari Yüksekova Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: YKO
Kuruluş Tarihi: 2015
2015 yılında hizmete giren Hakkari Yüksekova Havaalanı, Yüksekova sınırları içerisinde yer aldığından dolayı bu isimle anılmaktadır. Açılış tarihi 2013 olarak hesaplansa da 2 yıl gecikme ile 2015 yılında hava trafiğine açılmıştır. Hakkari Yüksekova Havaalanı yalnızca iç hatlar seferleri düzenlemekte olan sivil kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bölgede yaşanan çatışmalardan dolayı önlem almak amacı ile 2015 yılının ağustos ayında hava trafiğine kapatılan Hakkari Yüksekova Havaalanı, 2016 yılının temmuz ayında yeniden hava trafiğine açılarak hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca yaşanan çatışmaların ciddiyeti göz önünde bulundurularak havaalanı çevresi güvenlik önlemleri alınması kapsamında güvenliği sağlamak adına 2,5 metrelik beton duvarlar ile çevrilmiştir. Günümüzde Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmalarına ait uçaklar ile düzenlenen seferler ile hizmet vermeye devam etmektedir. Bu seferler ile düzenli olarak Ankara ve İstanbul’a uçuşlar gerçekleştirilerek yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Hakkari Yüksekova Havaalanı’na gerçekleştirilen uçuşun 2 saat 15 dakika sürmesi sebebi ile bu uçuşlar ülkenin en uzun iç hat uçuşu olarak bilinmektedir.
Hatay Havalimanı
Hatay Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: HTY
Kuruluş Tarihi: 2007
2007 yılında hava trafiğine açılmış olan Hatay Havaalanı Türkiye’nin en güneyinde bulunan havaalanı olarak bilinmektedir. Sivil havaalanı kategorisinde yer alan bu havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile yolculara hizmet vermektedir. 2011 yılında yenilenen iç ve dış hatlar ile hizmet vermeye başlayan Hatay Havaalanı oldukça modern ve donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Dış hatlar için özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile ulaşımı sağlamakta ve bu anlamda oldukça yoğun bir trafiğe sahip olarak hizmet vermektedir. Düzenlenen seferler ile geniş bir alanda ulaşım sağlanarak yolculara hizmet sunulmakta ve yenilikler ile bu hizmet kalitesi her geçen gün daha da fazla arttırılmaktadır.

I

İ

İstanbul Havalimanı
İstanbul Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: ISL
Kuruluş Tarihi: 2018
Tamamlanan ilk etabın yıllık yolcu kapasitesi: 80 milyon Tamamı bitirildiğinde yıllık yolcu kapasitesi: 150 milyon Toplam ihale bedeli: 22,152 milyar Euro Atatürk Havalimanı ile kuş uçuşu uzaklık: 35 km Tam kapasitede toplam pist sayısı: 6 adet bağımsız pist Apronun uçak kapasitesi: 500 uçak Kapladığı toplam alan: 77 Kilometrekare 17 katlı ve 90 metre yüksekliğinde olan hava kontrol kulesi, lale figürlü tasarımı ile 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü’nü kazandı. Havalimanından uçuş gerçekleştirmesi beklenen havayolu firması sayısı: 250 1,3 milyon metrekarelik alana kurulan ana terminal binası, dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binası olma özelliğine sahip. Tamamının hizmete girmesinin beklendiği tarih: 29 Ekim 2023 Havalimanından yapılan ilk uçuş: Türk Hava Yolları’nın 31 Ekim 2018 tarihinde saat 11.10’da gerçekleştirdiği TK2124 kodlu Ankara Esenboğa Havalimanı seferi.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: ADB
Kuruluş Tarihi: 1987
1987 yılında hizmete başlamış olan Adnan Menderes Havaalanı, İzmir sınırları içerisinde bulunarak uluslararası anlamda hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Düzenlenen seferler ile yurt içi ve yurt dışı pek çok noktaya ulaşım sağlamakta olan İzmir Adnan Menderes Havaalanı sivil kategoride değerlendirilmekte olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Ülkenin önemli bir noktasında yer alan İzmir Adnan Menderes Havaalanı Ege Bölgesi’nin geneli için büyük önem taşımakta ve sunmuş olduğu geniş ulaşım ağı ile hava yolu ulaşımı konusunda büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük dört havaalanından bir tanesi olma özelliğine de sahiptir. Büyük olmasının yanı sıra sunmuş olduğu ulaşım hizmetleri ile de Türkiye’nin en işlek dördüncü havaalanı olma özelliğine de sahiptir.

K

Kahramanmaraş Havalimanı
Kahramanmaraş Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: KCM
Kuruluş Tarihi: 1996
1994 yılında temelleri atılan Kahramanmaraş Havaalanı yapımının tamamlanması ile 1996 yılında hizmet vermeye başlamış olup günümüzde hala hizmet faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Toplamda 1350 metrekarelik alan üzerinde konumlandırılmış olan terminal binasının 540 metrekarelik alanı yolcuların kullanımına açık olup yolculara kaliteli hizmet verebilmek adına çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir. Sivil kategoride hizmet vermekte olan Kahramanmaraş Havaalanı yalnızca iç hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. Yolcu taşımacılığı konusunda kaliteli hizmet verebilmek amacı ile yenilenmeye devam eden Kahramanmaraş Havaalanı yıl içerisinde ortalama 228.689 yolcuya hizmet vermekte olan önemli bir havaalanıdır. Yalnızca Kahramanmaraş değil komşu illere de hava yolu ulaşımı için hizmet vermekte olan Kahramanmaraş Havaalanı bu yönü ile de önem kazanmakta ve bölgede ayrı bir yere sahip olmaktadır. Şehir merkezine yakınlığı da havaalanını Türkiye’de şehir merkezlerine en yakın havaalanları listesine sokmayı başarmış olan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kars Harakani Havalimanı
Kars Harakani Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: KSY
Kuruluş Tarihi: 1988
Kars Harakani Havaalanı 1988 yılında Kars’ta hizmete açılmış olan sivil havaalanıdır. Kurulduğunda ismi Kars Havaalanı iken daha sonra 2015 yılında ismi Kars Harakani Havaalanı olarak değiştirilmiştir. Kurulduğu günden bu yana iç hatlar ile hizmet vermekte olan Harakani Havaalanı 1993 yılında tarifesiz dış hat seferlerine başlayıp 1995 yılında bugün hala kullanılmakta olan 2800 metrekarelik alana sahip olan terminal binası yapılmıştır. Kars Harakani Havaalanı yalnızca Kars ili için değil aynı zamanda Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan birçok şehir için büyük önem taşımaktadır. Havaalanı yalnızca Kars ve ilçeleri tarafından değil aynı zamanda Ağrı, Artvin ve Ardahan şehirlerine de hizmet vermektedir. Hizmet ağının genişliği ile bu havaalanı büyük bir öneme sahip olup onlarca insanın yolculuk yapmasına olanak tanıyan önemli bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kastamonu Havalimanı
Kastamonu Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: KFS
Kuruluş Tarihi: 1959
1959 yılında hazırlanan bir uçak iniş alanı ile hizmete başlayan Kastamonu yalnızca İstanbul – Kastamonu seferleri ile hizmet verdikten sonra yolcu yetersizliğinden dolayı kapatılmıştır. Daha sonra her ile bir havaalanı projesi kapsamında 1990 yılında tekrar gündeme gelmiş ve revizyon kapsamında 1994 yılında yeniden açılmıştır. Daha sonra yeniden kullanılmamaya başlanan havaalanı tekrar kapatılarak uzun yıllar kapalı kaldıktan sonra 2010 yılında yeniden açılma durumu söz konusu oldu. Öncelikle askeri ve eğitim amaçlı olarak kullanılması düşünüldükten sonra daha sonra sivil uçuşlar ile kullanımı gündeme gelmiştir. Uzun bir tadilat ve bakım döneminin ardından 2013 yılının Temmuz ayında hizmete girmiş olan havaalanı günümüzde Kastamonu’da hizmet vermeye devam etmektedir. Günümüzde Türk Hava Yolları ve Pegasus’un düzenlemiş olduğu seferler ile İstanbul – Kastamonu ulaşımı sağlanmakta ve yolculara hizmet sunulmaktadır.
Kayseri Erkilet Havalimanı
Kayseri Erkilet Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ASR
Kuruluş Tarihi: 1998
1998 yılında sivil hava trafiğine açılmış olan Erkilet Havaalanı Kayseri ilinde hizmet vermekte olan sivil ve askeri kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. İç hatlar ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Erkilet Havaalanı aynı zamanda oldukça yoğun bir kargo trafiğine de sahip olarak hizmet vermektedir. Corendon Airlines, Pegasus Havayolları, Germania Fluggesellschaft, Türk Hava Yolları, Free Bird Hava Yolları, Sun Express ve Anadolu Jet tarafından düzenlenen seferler ile Kayseri Erkilet Havaalanı’ndan pek çok noktaya uçuşlar düzenlenerek hizmet ve ulaşım sağlanmaktadır. Bulunduğu bölge içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan havaalanı kargo taşımacılığı, yolcu taşımacılığı ve askeri anlamda oldukça önemli bir konuma sahip olarak hizmet vermektedir. Erkilet Havaalanı Boeing 747 tarzı büyük uçakları da ağırlayabilecek olan bir kapasiteye sahip olması ile oldukça donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: KCO
Kuruluş Tarihi: 2011
Cengiz Topel Havalimanı’nın yapımına 1994 yılında başlanmıştır. 1999 yılında havaalanı inşaatı tamamlanmış olmasına karşın bu yılda gerçekleşmiş olan 17 Ağustos depremi sebebi ile pist, apron ve terminallerde oluşan hasarlardan dolayı açılışı yapılamamıştır. Bu hasar havaalanı açılışında 11 yıllık bir gecikme yaşanmasına sebebiyet vermiştir. Depremden sonra lojistik ve dağıtım amaçlı kullanılmakta olan havaalanı eksiklikleri 11 yıl içerisinde tamamlanmıştır. 2011 yılında tekrar yapılan bir ihale ile havaalanının eksikleri tam anlamı ile tamamlanmış olup ilk seferini bu sene içerisinde Kocaeli – Trabzon arasında gerçekleştirilen sefer ile yapmıştır. Bu uçuşun ardından Cengiz Topel Havalimanı sivil kullanıma açılmış olup günümüzde hizmet vermeye devam etmektedir. 2016 yılında ilk kez Umre kafilesi için Türk Hava Yolları tarafından Medine seferi düzenlenmiş olup bu anlamda da hizmet vermeye devam etmektedir.
Konya Havalimanı
Konya Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: KYA
Kuruluş Tarihi: 2000
Konya Havaalanı sivil hava trafiğine 2000 yılında açılmış olup günümüzde hala faaliyet göstermeye devam etmektedir. Sivil havayolu ulaşımı 3. Ana Jet Üst Komutanlığı’na ait askeri havaalanına ilave edilmiş olan sivil tesisler ile sağlanmaktadır. Toplamda 196 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan Konya Havaalanı 2001 yılından itibaren dış havayolu trafiğine açılmış olup günümüzde hala dış hatlar yolcu taşımacılığı hizmeti vermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde toplamda 23.650 metrekarelik terminal binası alanı bulunmakta olup bu alanda yolculara hizmet sunulmaktadır. Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde VIP salon ve 520 araç kapasiteli bir otopark da bulunmaktadır. Yolcularına kaliteli hizmet sunmak amacı ile geliştirilmekte olan Konya Havaalanı oldukça modern bir havaalanı olma özelliğine sahip olmasının yanı sıra dış hat seferleri ile de önemli bir konumda yer almaktadır.

M

Malatya Havalimanı
Malatya Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: MLX
Kuruluş Tarihi: 1941
Malatya Havalimanı Türkiye’de hizmet vermek amacı ile inşa edilmiş ilk havaalanlarından bir tanesi olarak 1941 yılında kurulmuştur. Kurulduğunda Battalgazi’de yer alan havaalanı daha sonra 1984 yılında bugünkü konumuna taşınmıştır. Malatya Havaalanı yıllık 100 bin dış hatlar ve 900 bin iç hatlar olmak üzere toplamda 1 milyon yolcu kapasitesine sahip olan hem dış hatlar hem de iç hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan önemli havaalanlarımızdan bir tanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Sivil ve askeri özellik taşımakta olan havaalanı DHMİ ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından ortak olarak kullanılmakta ve işletilmektedir. Malatya Havaalanı bulunduğu konum itibari ile oldukça önemli bir yere sahip olup komşu iller için de hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bu yoğun yolcu trafiğine daha iyi hizmet sunabilmek amacı ile pist yenilenerek uluslararası standartlara uygun olarak yeniden yapılmıştır. 2010 yılında hizmete giren bu pist daha önceleri yıllık 300 bin kişi olan yolcu sayısını 1 milyona taşımıştır.
Mardin Havalimanı
Mardin Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: MQM
Kuruluş Tarihi: 1999
1999 yılında hava yolu taşımacılığı hizmeti vermeye başlamış olan Mardin Havaalanı şehir merkezine 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanında dış hatlar terminali yer almasına rağmen yalnızca iç hatlar seferleri düzenlenmekte ve yalnızca yurtiçi hizmet verilmektedir. 2011 yılında tadilat ve bakım sebebi ile bir süreliğine hava trafiğine kapatılan Mardin Havaalanı 2014 yılında bakım ve tadilat işlemleri tamamlanarak yeniden hava trafiğine açılmıştır. Günümüzde hala hava trafiğine açık şekilde hizmet vermekte olan Mardin Havaalanı için geliştirme ve yenileme projeleri mevcut bulunup gelecek yıllar içerisinde uygulamaya konulması düşünülmektedir. Türk Hava Yolları, Pegasus, İzair ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile Mardin’den İzmir, Ankara ve İstanbul seferleri düzenlenerek yolculara hizmet sunulmaktadır. Senelik ortalama 298.754 yolcuya hizmet vermekte olan Mardin Havaalanı yenilikler ile zamanla bu sayının artacağını düşünmekte ve hizmet kalitesini arttırmak amacı ile yenilik projeleri üretmeye devam etmektedir
Muğla Dalaman Havalimanı
Muğla Dalaman Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: DLM
Kuruluş Tarihi: 1981
1976 yılında yapımına başlanmış olan Dalaman Havaalanı 1981 yılında hava meydanı olarak hizmete girmiştir daha sonra 1989 yılında havaalanı statüsüne yükselerek bu şekilde hizmet vermeye başlamıştır. 24 saat hizmet vermekte olan Dalaman Havaalanı uluslararası hizmet vermesinin yanı sıra askeri kullanıma da açık olarak hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer almaktadır. 2006 yılında yenilenen dış hatlar terminali ile yıllık yolcu miktarında yükselme yaşanarak senelik ortalama 4.377.101 yolcu kapasitesine sahiptir. Oldukça geniş bir alana sahip olan Dalaman Havaalanı bölgede yer alan uluslararası hizmet sunmakta olan iki havaalanından bir tanesi olarak hizmet vermektedir. Gün geçtikçe gelişerek daha kaliteli hizmet verme yolunda önemli adımlar atan Dalaman Havaalanı şehre yakınlığı ile de Türkiye’nin şehir merkezine en yakın havaalanları arasında yer almaktadır
Muş Havalimanı
Muş Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: MSR
Kuruluş Tarihi: 1992
1992 yılında hava trafiğine açılan Muş Havaalanı askeri ve sivil kategoride yer almakta olan bir havaalanıdır. Bulunduğu bölge için oldukça önemli bir yere sahip olan Muş Havaalanı Muş merkezine 18 km, Bitlis şehrine 80 km, Hasköy ilçesine 20 km ve Sungu Beldesine 5 km uzaklıkta yer alarak hizmet vermektedir. Muş Havaalanı’ndan her gün karşılıklı düzenlenen seferler ile İstanbul’a uçuşlar gerçekleştirilerek ulaşım sağlanmaktadır. Önemli bir bölgede yer alarak ulaşımı sağlamakta olan Muş Havaalanı seneler içerisinde bakım ve yenilenme çalışmalarından geçmiş olup hizmet kalitesini arttırmış ve arttırmaya devam edecek projeler ile ilerlemeye devam etmektedir. Yolcu kullanımına açık olan 815 metrekarelik alan içerisinde 60 araç kapasiteli bir otopark yer almakta ve bu otopark içerisinde 4 adet de engelli araç park yeri bulunarak engelli vatandaşlar da düşünülmüştür. Konumu sebebi ile ulaşım konusunda büyük öneme sahip olan Muş Havaalanı Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile hizmet vermektedir. Sefer yoğunluğu daha çok Muş ve İstanbul arasında olup Ankara seferleri de düzenlenerek hizmet verilmektedir.

N

Nevşehir Kapadokya Havalimanı
Nevşehir Kapadokya Havalimanı
4,5/5
Havalimanı Kodu: NAV
Kuruluş Tarihi: 1998
Oldukça yüksek bir turizm potansiyeline sahip olan Kapadokya bölgesinde 1998 yılının Kasım ayında hava meydanı olarak açılan Kapadokya Havaalanı bir ay sonra Aralık ayında havaalanı statüsüne yükselerek Nevşehir Kapadokya Havaalanı ismini almıştır. Uluslararası sınır kapısı ilan edilen Kapadokya Havaalanı şehir merkezine 30, ilçe merkezine ise 11 km uzaklıkta mesafede yer almaktadır. Kapadokya Havaalanı turistik anlamda büyük önem taşımasının yanı sıra Nevşehir ve komşu illerin ulaşımı konusunda da büyük öneme sahip olan bir sivil hava ulaşım noktası olarak hizmet vermektedir. Havaalanında 7 gün hava trafiği aktif şekilde devam etmektedir. Havaalanı’ndan her gün Türk Hava Yolları’nın düzenlediği seferler ile İstanbul Atatürk Havaalanı’na ulaşım sağlanmakta ve İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Nevşehir’e dönüşler gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra salı, cuma ve pazar günleri Pegasus Airlines tarafından düzenlenen seferler ile Nevşehir Kapadokya Havaalanı – İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı – Nevşehir Kapadokya Havaalanı seferleri düzenlenerek ulaşım sağlanmaktadır. Bu şekilde hem Nevşehir hem de komşu illerin hava ulaşımı gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple havaalanı turistlik anlamda önem taşımasının yanı sıra yerel halkın ulaşımı konusunda da büyük bir öneme sahip olarak hizmet vermektedir.

O

S

Sabiha Gökçen Havalimanı
Sabiha Gökçen Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: SAW
Kuruluş Tarihi: 2001
2001 yılında İstanbul’un Pendik ilçesi sınırları içerisinde hizmete açılmış olan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve aynı zamanda da Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den almaktadır. Atatürk Havaalanı’ndan sonra ülkenin en işlek ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı bu anlamda uluslararası yolcu ve kargo taşımacılığı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan bir havaalanı olma özelliği göstermektedir. Yıl içerisinde göstermiş olduğu faaliyetler ile milyonlar insan ve kargonun ulaşmasına olanak tanıyan havaalanı oldukça modern şartlara sahip olan ve bu modern şartlar ile hizmet sunmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Birçok firma tarafından düzenlenen seferler ile iç hat ve dış hatlar hizmeti sunmakta olan Sabiha Gökçen Havaalanı sivil kategoride değerlendirilmekte olan bir havaalanı olup sahip olduğu pist ile Türkiye’de Airbus A380’in iniş yapabileceği tek pist olma özelliğine sahiptir. Oldukça geniş bir uçuş ağına sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı 2015 yılında toplamda 28.108.738 yolcuya hizmet vermiştir.
Samsun Çarşamba Havalimanı
Samsun Çarşamba Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: SZF
Kuruluş Tarihi: 1998
Samsun ilinde bulunan 1958 yılından beri hizmet vermekte olan havaalanının 1999 yılına kadar hizmet vermesinin ardından kurulan yeni havaalanı Çarşamba Havaalanı’dır. Eski havaalanının artık ihtiyaçları karşılayamaması ve teknolojik açıdan yetersiz kalmasının üzerine 1996 yılında inşasına başlanan Samsun Çarşamba Havaalanı 1998 yılında Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz’ın katılmış olduğu bir tören ile kullanıma açılmıştır. Bu havaalanından ilk sefer ise 1999 yılının Ocak ayında gerçekleştirilmiştir. Beton bir piste sahip olan havaalanının pist uzunluğu 3000 metredir. 1999 yılında ilk açıldığında tarifeli iç hat ve tarifesiz dış hat seferleri düzenleyerek hizmet veren Çarşamba Havaalanı günümüzde tarifeli dış hat seferleri de düzenleyerek hizmet vermeye devam etmektedir. Samsun Çarşamba Havaalanı seneler içerisinde sürekli gelişme göstererek hizmet kalitesini günden güne arttırmış olan bir havaalanıdır. Seneler içerisinde yapılan bakım ve yenileme çalışmaları ile havaalanı günümüzdeki modern haline kavuşmuş olup bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde yer alan 11000 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan kargo terminali bulunmaktadır. Bu terminal Samsun Gümrük Müdürlüğü'ne bağlı olarak Metro Şirketler Grubu tarafından işletilmeye devam etmektedir.
Siirt Havalimanı
Siirt Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: SXZ
Kuruluş Tarihi: 1994
Siirt Havaalanı ilk olarak il özel idaresi tarafından 1994 yılında 1600 metrelik tek pist ile kullanıma açıldı. İlerleyen yıllarda bu pist uzatılarak 2000 metreye kadar ulaştı. Yalnızca iç hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Siirt Havaalanı sivil kategoride yer alan bir havaalanı özelliği taşımaktadır. Havaalanı’ndan düzenli olarak Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından düzenlenen seferler ile hava trafiği sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra Siirt Havaalanı sezonluk olarak Bora Jet tarafından düzenlenen seferler ile de hizmet vermeye devam etmektedir. Siirt Havaalanı kurulduğu günden bu yana pek çok kez geliştirme ve iyileştirme çalışmaları ile oldukça modern ve kaliteli bir havaalanı haline getirilmiştir. Bu modernliği daha ileriye taşımak amacı ile oluşturulmuş olan projeler mevcut bulunmakta ve gelecek yıllarda uygulanması planlanmaktadır. Konumu ile de ulaşım konusunda kolaylıklar sağlamakta olan Siirt Havaalanı 2015 yılında toplamda 66.626 yolcu taşıyarak 2014 yılı değerlerini %200 arttırmıştır. Bu ivme gelecek yıllarda daha da yükselecek ve Siirt Havaalanı modern şartlar altında hizmet vermeye devam edecektir.
Sinop Havalimanı
Sinop Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: NOP
Kuruluş Tarihi: 1993
1993 yılında hizmete girmiş olan Sinop Havaalanı toplamda 650 metrekare alan üzerine kurulmuş olan bir terminal binası ile hizmet vermektedir. Sinop Havaalanı yıllık 150 bin yolcu kapasitesine sahip olup iç ve dış hatlar hizmeti sunmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Kurulduğu günden bu yana yolcularına hizmet vermekte olan Sinop Havaalanı içerisinde yolculara hizmet sunmak amacı ile yolcu kullanımına açık 343 metrekarelik alan bulunmaktadır. Bu alan içerisinde bir de 100 araç kapasiteli bir otopark yer almaktadır.
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: VAS
Kuruluş Tarihi: 1957
1957 yılında inşa edilen Sivas Nuri Demirağ Havaalanı ilk etapta askeri amaçlı kullanılmak üzere inşa edilmiştir. Bu şekilde hava trafiğine açılan Nuri Demirağ Havaalanı daha sonra 1990 yılında inşa edilen 2217 metrekare alana sahip olan terminali ile sivil olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2002 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile hava trafiğine kapatılan Nuri Demirağ Havaalanı bir yıl sonra tekrar hava trafiğine açılmış olup günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Bu aralıkta 2006 yılında bir süreliğine bakım ve genişletme çalışmaları sebebi ile bir kez daha trafiğe kapatılmış olup yenilenen ve genişletilen pisti ile Türkiye’nin en uzun pistine sahip olan ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olarak yeniden hava trafiğine açılmıştır. 2010 yılında hizmete açılan yeni terminal binası ile hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile hizmet vermeye başlamıştır. Seneler içerisinde oldukça büyük gelişmeler gösteren Sivas Nuri Demirağ Havaalanı kendisine özgü bir mimariye sahip olan terminal binası ile oldukça modern bir havaalanı görünüme sahip olmasının yanı sıra yolcularına sunmuş olduğu hizmetler ile de kaliteli hizmet vermekte olan sayılı havaalanları içerisinde yer almaktadır.

Ş

Şanlıurfa GAP Havalimanı
Şanlıurfa GAP Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: GNY
Kuruluş Tarihi: 2007
Yapımı 10 yılda tamamlanmış olan Şanlıurfa GAP Havaalanı 2007 yılının Haziran ayında açılmış olup günümüzde hala hizmet vermeye devam etmekte olan havaalanıdır. İç hatlar için seferler düzenleyerek hizmet vermesinin yanı sıra Hac ibadetini gerçekleştirmek isteyen yolcular için Suudi Arabistan’a seferler düzenlenmektedir. 4000x45 ölçülerine sahip olan GAP pisti Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan en uzun havaalanı pisti olarak bilinmektedir. GAP Havaalanı içerisinde Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Onur Air ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile hizmet sunulmaktadır. Sivil kategoride hizmet vermekte olan GAP Havaalanı 11 uçak kapasiteli bir Aprona sahip olup 12000 metrekarelik alana sahip olan bir terminal binası ile hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana gelişmekte olan ve kaliteli hizmet sunabilmek amacı ile kendisini ileriye taşıyacak adımlar atmakta olan GAP Havaalanı gelişmeye devam ederek yolcularına her geçen gün kaliteli hizmet sunmaya devam edecektir.
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: NKT
Kuruluş Tarihi: 2013
Cizreye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı yurt içi uçuşlar için kullanılan sivil bir havalimanıdır. 120 milyon lira maliyetle yapılan bu havalimanı dönemin başbakanı tarafından açılmıştır. İsmini de 2012 senesinde vefat eden Şerafettin Elçi'nin adı verilmiştir.

T

Tekirdağ Çorlu Havalimanı
Tekirdağ Çorlu Havalimanı
4,7/5
Havalimanı Kodu: TEQ
Kuruluş Tarihi: 1998
Çorlu Havaalanı’nın inşasına 1995 yılında Atatürk Havaalanı’nda yaşanan yoğunluğun hafifletilmesi için başlanmıştır. 1998 yılında inşası tamamlanan Çorlu Havaalanı’nın açılışı ağustos ayında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından yapılarak hizmete girmiştir. O günden beri Çorlu Havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. Çorlu Havaalanı 7/24 uluslararası hava trafiğine açık bir havaalanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Trakya bölgesinde aktif olarak yolcu taşımacılığı hizmeti vermekte olan tek havaalanı Çorlu Havaalanı olduğundan dolayı oldukça büyük öneme sahip olup bu bölgede aktif olarak hizmet vermektedir. Atatürk Havaalanı’nın yoğunluğunu azaltma görevinin yanı sıra bölgesel anlamda da oldukça önemli bir yere sahiptir. Gelişmeye devam eden Çorlu Havaalanı hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer alan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.
Tokat Havalimanı
Tokat Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: TJK
Kuruluş Tarihi: 1995
Havalimanı yapımı girişimlerine 1976 yılında başlamıştır. Fakat o yılların şartlarında bazı olumsuzluklar meydana geldiği için ertelenmiştir.  1988 yılında 1700 metrelik pist inşaatlarına başlanmış 1990 yılında pist inşaatı bitirilmiştir. 1192 senesinde havalimanı bitmiş fakat hala eksikleri olduğu için resmi açılışı yapılmamıştır.  25 Ağustos 1995 günü Türk Hava Yolları uçağının Tokat Havalimanına inmesi ile havalimanı açılmıştır.
Trabzon Havalimanı
Trabzon Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: TZX
Kuruluş Tarihi: 1957
1957 yılından beri Türkiye’de hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı oldukça geniş bir araziye sahiptir. Trabzon Havaalanı’nda 9.710 metrekare alan üzerine kurulmuş olan dış hatlar terminali ve 14.035 metrekare alan üzerine kurulmuş olan iç hatlar terminali olmak üzere toplamda 1.377.244 metrekare üzerine kurulu alan bulunmaktadır. Toplamda 23.745 alan üzerine kurulmuş olan iç ve dış hatlar terminalleri ile hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Türkiye’de yer alan havaalanları arasında Trabzon Havaalanı denize paralel tek havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra şehre oldukça yakın olması ile de şehre en yakın havaalanları listesinde bulunmaktadır. Günden güne gelişmekte ve yenilenmekte olan Trabzon Havaalanı yeni bir iç hatlar terminali ve yeni bir otopark ile 2008 yılında hizmet kalitesini yükseltmiştir. İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı’ndan birçok uçuş firmasının seferleri Türkiye ve dünyada pek çok noktaya yolcu taşımaktadır.

U

V

Z

Havalimanları İsimleri ve Listesi

Dünyadaki tüm popüler havaalanı isimleri ve havalimanı listesini bulabilir, telefon numarası ve adreslerini inceleyip uçak bileti satın alabilirsiniz.
Havalimanı Adı Adresi Telefon Numarası
Adana Şakirpaşa Havaalanı (ADA) Dumlupınar Mahallesi, 01000 Seyhan/Adana, Türkiye 0 (322) 435 03 80
Adıyaman Havalimanı (ADF) Boztepe/Adıyaman Merkez/Adiyaman, Türkiye 0 (416) 244 22 12
Ağrı Havalimanı (AJI) Ağrı-Van Karayolu 8,5. Km, 04000 Yolluyazı/Ağrı Merkez/Ağrı, Türkiye 0 (472) 216 04 02
Alanya Gazipaşa Havalimanı (GZP) Gazipaşa, 07900 Alanya/Gazipaşa/Antalya 0 (242) 582 71 26
Amasya Merzifon Havaalanı (MZH) Merzifon, 05300 Merzifon/Amasya, Türkiye 0 (358) 535 10 16
Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) Balıkhisar Mh., Özal Bulvarı, 06970 Akyurt/Ankara, Türkiye 0 (312) 590 40 00
Antalya Havalimanı (AYT) Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali, 7230 Muratpaşa/Antalya, Türkiye 0 (242) 444 74 23
Atatürk Havaalanı (IST) Yeşilköy, Yeşilköy, İstanbul, 34149, Türkiye 0 (212) 463 30 00
Balıkesir Merkez Havalimanı (BZI) Balıkesir Merkez Havaalanı, 10000 Altıeylül/Balıkesir, Türkiye 0 (266) 294 75 10
Batman Havalimanı (BAL) Silvan Yolu Üzeri, Yediyol/Batman Merkez/Batman 0 (488) 218 04 44
Bingöl Havalimanı (BGG) 12000 Çeltiksuyu Köyü/Bingöl Merkez/Bingöl 0 (426) 215 00 67
Bursa Yeni Şehir Havaalanı (YEI) Yolören Mahallesi, Bursa Cd. No:50, 16900 Yenişehir/Bursa, Türkiye 0 (224) 781 81 81
Çanakkale Havalimanı (CKZ) Barbaros Mh. Şht. Gürol Cd. Pk:17020 Merkez/Çanakkale, Türkiye 0 (286) 213 10 21
Denizli Çardak Havaalanı (DNZ) 20350 Çaltı Köyü/Çardak/Denizli, Türkiye 0 (258) 846 11 39
Diyarbakır Havalimanı (DIY) Ağaçgeçit Mahallesi, Diyarbakır Yeni Hava Limanı, Bağlar/Diyarbakır 0 (412) 233 27 19
Elazığ Havalimanı (EZS) Yeşilyurt Mahallesi, Elazığ Havaalanı, Havalimanı Caddesi, Akçakiraz Belediyesi/Elazığ Türkiye 0 (424) 255 14 10
Erzincan Havalimanı (ERC) Bayrak Mahallesi, Erzincan Havaalanı, 24036 Yoğurtlu Belediyesi Merkez/Erzincan 0 (446) 226 21 06
Erzurum Havalimanı (ERZ) Çiftlik Mahallesi, Kars Erzincan Yolu, 25060 Merkez/Yakutiye/Erzurum 0 (442) 327 28 35
Gaziantep Havalimanı (GZT) Sazgın Mahallesi, Gaziantep Havaalanı, 27900 Oğuzeli/Gaziantep 0 (342) 582 11 11
Hakkari Yüksekova Havalimanı (YKO) Çimenli Mahallesi, 30300 Karlı Köyü Yüksekova/Hakkari 0 (438) 300 33 33
Hatay Havalimanı (HTY) Paşaköy Mahallesi, Havalimanı Cad. 1/1, 31121 Antakya/Hatay 0 (326) 235 13 00
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (ISE) Kükürt Mahallesi, Dörtyol No:39, 32090 Keçiborlu/Isparta 0 (246) 559 20 08
İstanbul Havalimanı (ISL) Tayakadın Mah. Ulubatlı Hasan Cad. No. 255 34277 Arnavutköy/İstanbul 0 (212) 601 41 00
İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) Dokuz Eylül Mh., 35425 Gaziemir/İzmir 0 (232) 455 00 00
Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) Erkenez Mahallesi, Erkenez Mah. Posta Kod.: Merkez/, 46800 Türkoğlu/Kahramanmaraş 0 (344) 236 53 52
Kars Harakani Havalimanı (KSY) Karacaören Köyü Kars Havaalanı Girişi Pk:36000 Merkez/Kars 0 (474) 213 56 67
Kastamonu Havalimanı (KFS) Türem Mah, Örencik Köyü Havaalanı No:58, 37210 Merkez/Kastamonu 0 (366) 220 02 54
Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR) Ahmet Yasevi Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Blv., 38090 Kocasinan/Kayseri 0 (352) 337 52 44
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı (KCO) Şirintepe, D-100 Karayolu No:100, 41100 İzmit/Kocaeli 0 (262) 375 22 22
Konya Havalimanı (KYA) Büyükkayacık Mahallesi, Vali Ahmet Kayhan Cad., 42250 Selçuklu/Konya 0 (332) 239 13 43
Malatya Havalimanı (MLX) Aksaray Mahallesi, D.H.M.İ. Malatya Havaalanı, 44600 Merkez/Akçadağ/Malatya 0 (422) 266 00 46
Mardin Havalimanı (MQM) Turgut Özal Mahallesi, Kızıltepe Sanayi Sitesi, 47400 Çınarcık Köyü/Kızıltepe/Mardin 0 (482) 313 34 00
Muğla Dalaman Havalimanı (DLM) Ege Mh., 48770 Dalaman/Muğla, Türkiye 0 (252) 792 55 55
Muş Havalimanı (MSR) Muş Havalimanı, 49250 Çukurbağ Merkez/Muş 0 (436) 250 00 04
Nevşehir Kapadokya Havalimanı (NAV) Tuzköyü Mahallesi, Nevşehir Kapadokya Havaalanı Gülşehir/Nevşehir 0 (384) 421 44 55
Ordu – Giresun Havalimanı (OGU) Alibey Adası, 52010 Gülyalı/Ordu 0 (452) 226 28 52
Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) Sanayi Mh., 34906 Pendik/Istanbul 0 (216) 588 88 88
Samsun Çarşamba Havalimanı (SZF) Çınarlık Mahallesi, 55506 Çarşamba/Samsun 0 (362) 844 88 30
Siirt Havalimanı (SXZ) Siirt Dilektepe Yolu, 56220 Pınarca Köyü Merkez/Siirt 0 (484) 254 22 02
Sinop Havalimanı (NOP) Akliman Mevkii, Havaaalanı Yolu, 57000 Bostancılı Köyü Merkez/Sinop 0 (368) 271 56 06
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı (VAS) Yazıbaşı Mh, 58000 Yazıbaşı Köyü Merkez/Sivas 0 (346) 224 86 87
Şanlıurfa GAP Havalimanı (GNY) Gölgen Mahallesi, Şanlıurfa Diyarbakır Yolu, 63340 Karaköprü/Şanlıurfa 0 (414) 378 11 11
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı (NKT) Mardin-Şırnak Yolu, 73200 Cizre/Şırnak, Türkiye 0 (486) 636 77 00
Tekirdağ Çorlu Havalimanı (TEQ) Seymen Mahallesi, 59850 Önerler Köyü Çorlu/Tekirdağ 0 (282) 682 40 36
Tokat Havalimanı (TJK) Büyükbağlar Köyü D180 Pk:60000 Merkez/Tokat 0 (356) 238 72 82
Trabzon Havalimanı (TZX) Konaklar Mh., Konaklar, 61010 Merkez/Trabzon, Türkiye 0 (462) 328 09 40
Uşak Havalimanı (USQ) İkisaray Mah., 64000 Merkez/Uşak 0 (276) 253 38 54
Van Ferit Melen Havalimanı (VAN) Eminpaşa Mahallesi, Havaalani Yolu No:31, 65040 Edremit/Van 0 (432) 227 00 01
Zonguldak Çaycuma Havalimanı (ONQ) Saltukova Yolu, 67970 Hacılar Köyü/Çaycuma/Zonguldak 0 (372) 618 24 57

Havaalanları Hakkında Yolcularımızın Yorumları

Kingsford Smith Havaalanı
Bu kadar uzun yolculuktan sonra havalimanında dinlenmek otel gibi geldi.
Changi Havaalanı
Küçük ülke büyük havalimanı ve rahatlık
Seychelles Havaalanı
O kadar çok mu ada sayısı acaba?
Incheon Havaalanı
Korelileri severim. Onların da bizi sevdiklerini biliyorum. Görelim bakalım.
Pu Dong Havaalanı
Çin'den dünyanın malı alınıyor.
Phuket Havaalanı
Uzun ama bir o kadar eğlenceli geçti
Perth Havaalanı
İsmi ilginç ama hizmeti iyi havalimanı
Pekin Havaalanı
İş görüşmesi için 3-5 gün kalacağız.
Kansai Havaalanı
Burada başka havalimanı var mıydı acaba?
Chhatrapati Shivaji Havaalanı
Bedava internet olsayı tadından yenmezdi:)
Melbourne Tullamarine Havaalanı
Her şey harikaydı teşekkürler.
Ninoy Aquino Havaalanı
Çok güzel bir ülke harika.
Ibrahim Nasir Havalimanı
Lüks otele gideceksiniz ama lüks havalimanı beklemeyin.
Kuala Lumpur Havalimanı
Lüks ve ihtişam yakışmış
Quaid-E-Azam Havalimanı
Pakistan'a pek yakışmamış bir havaalanı
2
2485
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://new-biletall.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=53672
/ 53672